Jak vybrat správný typ bazénu?

Jak vybrat správný typ bazénu?

Nadzemní, samonosné a železobetonové bazény

Pokud jste se rozhodli pro koupi nadzemního bazénu, máme pro Vás pár důležitých informací. Nadzemní bazény patří beze sporu mezi ty levnější. Tyto bazény jsou tedy ve srovnání s bazény zapuštěnými za nižší cenu, ovšem také podstatně méně vydrží. Musíte tedy počítat s tím, že se budete muset s tímto bazénem po čase rozloučit, anebo vynaložit nemalé finanční prostředky na jeho opravu. Tyto bazény se totiž velice rychle poškozují a jejich materiál degraduje. Navíc nadzemní bazény poměrně dost narušují vzhled Vaší zahrady a okolí Vašeho domu obecně. Velkou nevýhodou nadzemních bazénů je rovněž fakt, že se velmi těžko zastřešují. Navíc zastřešení nadzemního bazénu vyjde o několik % dráž než v případě bazénů do země.

O mnoho lépe jsou na tom tzv.samonosné bazény. Tedy bazény, které jsou zcela, případně částečně, zapuštěny do okolního terénu. Tyto bazény jsou vyrobeny z homogenních kopolymerů(speciální materiál z kategorie plastů s certifikací pro pitnou vodu, vyrobený pro bazény vodní nádrže), díky kterým bude Váš bazén stále pěkně barevný, odolný a se zárukou dlouhé životnosti. Cenově jsou tyto bazény srovnatelné s bazény nadzemními, ovšem v kvalitě už se rovnat nemohou. Navíc si tyto bazény můžete libovolně doplnit nejrůznějším příslušenstvím, jako jsou například reflektory, protiproud či vestavěné schodiště. Rovněž zastřešení je u tohoto typu bazénů o mnoho snazší než u výše uvedeného typu. Vybrat si navíc můžete hned z několika typů modelů a designových řešení.

Typ železobetonových bazénů se může rovněž chlubit dlouhou životností, ovšem stavební příprava a pořizovací náklady jsou nesrovnatelně vyšší než už bazénů samonosných.

Umístění, velikost, hloubka a tvar bazénu

Pokud jste si již vybrali typ bazénu, nyní je otázkou,kam jej umístit. Vzhledem k současné technologii lze bazén umístit v podstatě kamkoliv, a to i do svažitého terénu. Nutné je však počítat s tím, že k bazénu patří i příslušenství nutné pro jeho provoz, které se zpravidla umisťuje do bezprostřední blízkosti bazénu. Nejčastěji se pak pro tyto účely vyčleňuje prostor do 150 cm od okraje bazénu. Nesmíte však zapomenout také na přívod elektrické energie. Velmi vhodné je také postavit bazén na slunné místo do blízkosti živého plotu nebo zídky, pro zajištění dostatečného soukromí.

U velikosti bazénu je nutné si předem stanovit,k jakým účelům bude Váš bazén sloužit a kdo jej bude využívat. Pak je rozhodně nasnadě otázka, jaké jsou plánované prostory pro jeho umístění a kolik jste ochotni do bazénu investovat. Větší bazén, vyšší náklady… Pokud budete bazén využívat Vy s Vaší rodinou či přáteli, je rozhodně lepší pořídit si bazén větších rozměrů. Pokud však budete mít bazén jen Vy a Vaše drahá polovička, postačí Vám bazén menší.

Standardní hloubka bazénů se pohybuje v rozmezí od 1,2 do 1,5 m. Máte-li rádi skoky do vody a plánujete-li je provádět i ve Vašem vlastním bazénu, bude pro Vás ideální hloubka 1,5 m. Ovšem pořídíte-li si bazén s hloubkou 1,2 m, můžete počítat třeba s rychlejším ohřevem vody. Nevýhodou nižší hloubky bazénu je při nedostatečné filtraci a nesprávně nastaveném zařízení na bezchlórovou úpravu vody rychleji se kazící bazénová voda.

Mezi nejčastější tvary bazénu patří obdélník, elipsa a kruh, které i v současné době preferuje nejvíce lidí. Ovšem vzhledem k současným materiálům a technologiím lze vyrobit bazén jakéhokoli tvaru. Ledvina, osmička a další extravagantní modely… To vše je možné. Navíc takové tvary bazénů Vám mohou poskytnout překvapivě velkou vodní plochu i za nepříznivých prostorových podmínek. Váš bazén lze rovněž doplnit netradičními doplňky, jako je například románská schodiště, schodiště v laguně či volba jiného rádiusu v jednom rohu bazénu. Tyto detaily pak dokážou i z toho tvarově nejobyčejnějšího bazénu udělat designovou dominantu Vaší zahrady.

JAK SE S NÁMI DOSTAT DO KONTAKTU

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ


Potřebujete poradit? Chcete, abychom Vám zavolali nebo poslali odpověď e-mailem? Vyplňte kontaktní formulář s konkrétním dotazem a my se Vám ozveme.

Pracovní doba:

Po-Pá 8.00 - 17.00
So-Ne dle dohody

Telefon:

+(420)-604-438-830

Adresa:

Miloš Bělohlávek
Praha-4 Chodov
Kloboukova 2223/22
14800

IČO-68585527

ODESLAT EMAIL
facebook-logo